Kuchyně - malá/velká rada jak na to......

Nevíte si rady při sestavení kuchyně?

STILO 12

 

Nevadí trošku Vám to usnadníme.......

Bylo spoustu dotazů, co znamenají jednotlivé zkratky nebo označení u kuchyňských skříněk.

D,G,GU,NAGU,ZM,ZB,BB - jsem z toho BLB :-)

Tak vám uděláme malou osvětu.

Kuchyňské sektory mají k dispozici několik typů skříněk: spodní, horní, rohové skříňky, vysoké skříně a kryty na myčky . Vhodnou kombinací těchto skříněk můžete vytvořit takovou kuchyni, jakou Vám umožní dispozice místnosti.

 

Označení skříněk:

U skříňky s označením - např. 80 D 2F BB.

  • první číslo označuje šířku v cm
  • druhá část označuje, o jaký typ skřínky se jedná: D - dolní, G - horní, ZL - dřezová, ZM - dvířka(kryt) na myčku, DN/GN - rohové skříňky(dolní, horní)
  • další část kódu značí, jestli má skříňka dvířka - F nebo šuplíky - S a jejich počet (tedy 2F značí dvě dvířka, 3S tři šuplíky)
  • na konci spodních skříněk je buď kód BB, což znamená, že skříňka je bez pracovní desky, nebo ZB - skříňka s pracovní deskou
  • některé sektory nabízí horní skříňky s označením NAGU - jedná se o skříňky, které se obvykle umísťují na vysoké skříně (mají stejnou hloubku jako již zmíněné vysoké skříně)
  • vysoká skříň 60 LO zase pro změnu znamená, že se jedná o skříň na integrovanou lednici. Další vysoké skříně mají možnost integrace trouby nebo mikrovlné trouby. Některé mají dvířka, šuplíky atd. Mozností je opravdu dost.

 

Rohová skříňka a další jednoduchá rada:

Sestavení rohu pomocí skříňky 90x90 DN 2F BB 

Potřebujete vytvořit roh? Použijte spodní rohovou skříňku 90x90 DN 2F BB. Rohová skříňka má však rozměry 83 x 83 cm, ale potřebujete prostor 90 x 90 cm, protože se tato skříňka nedává přímo ke zdi (odsazení pro rozvody, místo na odpad..)

Pro dosažení stejných rozměrů i na vrchní řadě, můžete použít např. tuto kombinaci skříněk: 30 G-72 + 60x60 GN 1F + 30 G-72.

Rohová skříňka je univerzální, takže je možné ji sestavit tak, aby se dvířka otevřela vpravo či vlevo.

Dvířka jsou spojená dohromady - je možné otevřít buď jen jedno křídlo dveří nebo zároveň obě křídla. 

Dvířka jsou samostatná - otevírá se každé dveře zvlášť.

Způsob otvírání záleží vždy na typu kuchyňské linky. 

 

 

Elegantním řešením na zakrytí spoje pracovních desek je spojovací lišta, kterou naleznete zde. 

Dbejte na to aby lišta byla buď 28 mm nebo 38 mm, dle tloušťky zvolené pracovní desky.

 

Sestavení rohu pomocí skříňky 105 ND 1F BB

Pokud je ve vybraném typu kuchyně dostupná i rohová skříňka 105 ND 1F BB, můžete použít pro sestavení rohu i ji. Rohová skříňka má délku 90 cm, ale je nutné počítat s rozměrem 105 cm. Z druhé strany se totiž napojí libovolná skříňka, která dotvoří kýžený roh. 

Rohová skříňka je univerzální, takže je možné ji sestavit tak, aby byla dvířka vpravo nebo vlevo.

Co s myčkou? Schováme ji pod dekl :-D

Na vestavnou myčku nepotřebujete žádnou skříňku, ale pouze dvířka(kryt). Myčka je samostatně stojící. Dvířka na myčku se liší dle toho, zda máte ovládání skryté ve dvířkách myčky (Plně integrovaná) (v kódu je číslo 713) nebo je na myčce tzv. čelní ovládací panel myčky (Polo-integrovaná) (v kódu je číslo 570).

Další čísla v kódu označují šířku Vaší myčky. Kód 596 je pro již standardní 60 cm širokou myčku, kód 446 pro úzkou myčku o šíři 45 cm.

Například 60 cm široká myčka se skrytým ovládáním ve dvířkách bude potřebovat dvířka s kódem ZM 713x596.

Kódy - označení pro dvířka k myčce

Součástí balení dvířek na myčku je i soklová lišta a pro myčky se skrytým ovládáním i madlo. Takže nemějte strach, každá myčka se dá elegantně skrýt.

Ať už máte myčku takovou či makovou.... :-D

Náš tip: Při vybavení kuchyně dalšími spotřebiči a kuchyňskými pomocníky se můžete inspirovat na e-shopu atranet.cz. Jedná se o český e-shop, který zařazuje zboží do své nabídky až po otestování. V nabídce e-shopu jsou tak pouze skutečně osvědčené produkty.

 

Pracovní deska:

Pracovní desky jsou nabízeny v předem upravených velikostech i tloušťce(28 mm/38 mm), nebo je možné si objednat pracovní desku vcelku na vámi zvolený libovolný rozměr až do délky 400 cm (na celé cm). Pracovní deska bude vždy dekorem zakončená z obou stran. Není požadovaná deska v naší nabídce? Nevadí, informujte se u nás, dá se objednat i jiný rozměr dle přání. Cena desky bude samozřejmě upravena i cenově.

Montáž?

Přehledný obrázkový návod pro montáž najdete v každé skříňce. Takže to zvládne i laik. :-) 

Ale nabízíme i montáž u Vás doma. Více info na našem webu.

Balení horních skříněk neobsahuje lištu na zavěšení, která se umisťuje na zeď.  Protikusy (závěsy) jsou součástí balení. Vhodnou lištu na zeď nabízíme zde. 

Nezapomeňte na to, že u kuchyní, které mají přední části v lesku je plocha dvířek potažena ochrannou fólií, která zabraňuje poškození při manipulaci včetně montáže. Po instalaci kuchyně tuto fólii odstraňte.

U některých kuchyní jsou vyvýšené nožky, ke který se dá dokoupit spodní soklová deska. Takže buď nožky schováte nebo ne, to už záleží na Vás.

A to je vše přátelé..... Snad jsme Vám alespoň trochu poradili.

Tak vidíte, není to žádná věda. Když nová kuchyně tak jedině s Nábytek Šenkýř s.r.o.